JÍZDNÍ ŘÁDY

JÍZDNÍ ŘÁDY

Aktuální jízdní řády

JÍZDNÍ ŘÁDY


Aktuální jízdní řády

POLOHA SPOJE

POLOHA SPOJE

Aktuální poloha spoje

POLOHA SPOJE


Aktuální poloha spoje

KALKULÁTOR

KALKULÁTOR

Kalkulátor jízdného DÚK

KALKULÁTOR


Kalkulátor jízdného DÚK

VÝLUKY A UZAVÍRKY

VÝLUKY A UZAVÍRKY

Aktuálně platné výluky a dočasné změny

VÝLUKY A UZAVÍRKY


Aktuálně platné výluky a dočasné změny

Cestování s DÚK

Veřejnou dopravu v kraji obstarává integrovaný dopravní systém s názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Jedná se o systém dopravních linek a služeb založený a rozvíjený od roku 2015. Je zajišťovaný Ústeckým krajem a jeho partnery – železničními, autobusovými a lodními dopravci.

Jeho hlavním smyslem je uznávání jízdenek integrovanými dopravci a na možnosti jezdit

s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky – vlaky, linkovými autobusy, MHD, loděmi nebo přívozem a pohodlně mezi nimi přestupovat a projet třeba celý Ústecký kraj.

Dodržet přitom musíte jednoduché pravidlo – cestování povolenou cestou, tzn. z výchozí

do cílové zóny můžete cestovat buď nejkratší cestou, cestou s nejmenším

počtem přestupů, s nejkratší docházkovou (přestupní) vzdáleností nebo

s časově nejvýhodnějším spojením.

Od roku 2023 je navíc možnost cestovat v rámci zón zakoupených na jízdence DÚK a v rámci její časové platnosti oběma směry. Dokud jízdenka platí, můžete s ní jet tam i zpět, jízdenka DÚK tedy může fungovat i jako „zpáteční“.

Jízdenky DÚK platí na území Ústeckého kraje ve všech zelených autobusech, ve všech vlacích (mimo mezinárodních spojů EC), v MHD Teplice, MHD Ústí nad Labem, MHD Mostu a Litvínova (zatím jen papírové jízdenky DÚK a jízdenky z mobilní aplikace DÚKapka), MHD Bílina, MHD Děčín, MHD Varnsdorf, MHD Klášterec nad Ohří, MHD Chomutova a Jirkova

i v nostalgických turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi.

Jízdenky DÚK platí na vybraných linkách IDSK a IDOL a na linkách DÚK přejíždějících za hranici Ústeckého kraje. Na německém území platí jen na přívozu Schöna-Hřensko, na lodi mezi Hřenskem a Bad Schandau, pro průjezd železniční linkou U28 a na autobusových linkách DÚK do Kurortu Oberwiesenthal, Annaberg - Buchholz, Marienbergu, Olbernhau, Bahratalu, Ebersbachu a Seifhennersdorfu.

Aplikace DÚKapka

Pohodlnější cestování po Ústeckém kraji

Stáhněte si naši aplikaci DÚKapka do mobilu a máte vše, co k cestování s DÚK potřebujete.

Pořídíte si v ní jednotlivé nebo časové jízdenky Dopravy Ústeckého kraje do vlaků, autobusů, lodních linek i většiny MHD. Pomůže vám vyhledat nejvýhodnější spojení, předvolit si oblíbenou trasu nebo nalézt aktuální dopravní informace.

Služby, které aplikace poskytuje, se řídí Tarifem a Smluvními přepravními podmínkami DÚK.

Po stáhnutí aplikace do mobilu má uživatel dvě možnosti, jak DÚKapku využívat:

  1. Používat aplikaci bez registrace a nakupovat si jednotlivé jízdné (včetně jednodenní síťové jízdenky, jejíž platnost od zakoupení je do 4 hodin ranních následujícího dne.)
  1. Zaregistrovat se a vytvořit si uživatelský účet. Registrovaný uživatel získává řadu výhod: možnost přeposílat jízdní doklady dalším uživatelům, zasílání daňových dokladů prostřednictvím e-mailu, nákup časových předplacených dokladů. Účet slouží rovněž k řešení jakýchkoliv reklamací týkajících se jízdenek v aplikaci DÚKapka. Přihlašovací údaje jsou uloženy v zabezpečeném prostředí v zašifrované podobě – vaše hesla a údaje jsou tak v maximálním bezpečí.

Registrovaný uživatel může využít dvě podoby registrace – tzv. „neověřený profil“ a „ověřený profil“.

  1. Neověřený profil – možnost nakupovat časové obyčejné jízdenky s platností 7dnů a více
  1. Ověřený profil – možnost nakupovat časové zlevněné jízdenky s platností 7dnů a více

DÚKapka Vám usnadní cestování veřejnou dopravou po celém Ústeckém kraji.

Proč DÚKapka?

Čím více jezdíte, tím méně platíte...

10 procent z jednotlivého jízdného můžete ušetřit, pokud si pořídíte elektronickou dopravní kartu DÚK, a to buď ve formě anonymní přenosné karty, nebo ve formě osobní karty s fotografií pro zlevněné jízdenky (informační kanceláře dopravců ji vydávají do 21 dnů od podání žádosti). Dopravní karty DÚK zatím nelze použít pro cestování v MHD Mostu a Litvínova a v autobusech IDOL, které zajíždějí do Ústeckého kraje.

Při pravidelném cestování můžete ušetřit až 50 % díky časovým vícedenním jízdenkám. Časové jízdenky na 7, 30, 90 nebo 365 dní zakoupíte mimo jiné právě v DÚKapce.

Nejefektivnější variantou jízdního dokladu pro jednorázové výlety Ústeckým krajem je naopak jednodenní síťová jízdenka DÚK, která Vám umožní cestovat celý den. Vaše cesta se díky ní může výrazně zlevnit, zejména pokud budete cestovat dále, více dopravními prostředky nebo počítáte i se zpáteční cestou.

Nejpohodlnější nákup jízdenek nabízí jedna z nejoblíbenějších dopravních aplikací v České republice – DÚKapka.