JÍZDNÍ ŘÁDY

JÍZDNÍ ŘÁDY

Aktuální jízdní řády

JÍZDNÍ ŘÁDY


Aktuální jízdní řády

POLOHA SPOJE

POLOHA SPOJE

Aktuální poloha spoje

POLOHA SPOJE


Aktuální poloha spoje

KALKULÁTOR

KALKULÁTOR

Kalkulátor jízdného DÚK

KALKULÁTOR


Kalkulátor jízdného DÚK

VÝLUKY A UZAVÍRKY

VÝLUKY A UZAVÍRKY

Aktuálně platné výluky a dočasné změny

VÝLUKY A UZAVÍRKY


Aktuálně platné výluky a dočasné změny

Cestování s DÚK

Veřejnou dopravu v kraji obstarává integrovaný dopravní systém s názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Jedná se o systém dopravních linek a služeb založený a rozvíjený od roku 2015. Je zajišťovaný Ústeckým krajem a jeho partnery – železničními, autobusovými a lodními dopravci.

Jeho hlavním smyslem je uznávání jízdenek integrovanými dopravci a na možnosti jezdit

s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky – vlaky, linkovými autobusy, MHD, loděmi nebo přívozem a pohodlně mezi nimi přestupovat a projet třeba celý Ústecký kraj.

Dodržet přitom musíte jednoduché pravidlo – cestování povolenou cestou, tzn. z výchozí

do cílové zóny můžete cestovat buď nejkratší cestou, cestou s nejmenším

počtem přestupů, s nejkratší docházkovou (přestupní) vzdáleností nebo

s časově nejvýhodnějším spojením.

Od roku 2023 je navíc možnost cestovat v rámci zón zakoupených na jízdence DÚK a v rámci její časové platnosti oběma směry. Dokud jízdenka platí, můžete s ní jet tam i zpět, jízdenka DÚK tedy může fungovat i jako „zpáteční“.

Jízdenky DÚK platí na území Ústeckého kraje ve všech zelených autobusech, ve všech vlacích (mimo mezinárodních spojů EC), v MHD Teplice, MHD Ústí nad Labem, MHD Mostu a Litvínova (zatím jen papírové jízdenky DÚK a jízdenky z mobilní aplikace DÚKapka), MHD Bílina, MHD Děčín, MHD Varnsdorf, MHD Klášterec nad Ohří, MHD Chomutova a Jirkova

i v nostalgických turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi.

Jízdenky DÚK platí na vybraných linkách IDSK a IDOL a na linkách DÚK přejíždějících za hranici Ústeckého kraje. Na německém území platí jen na přívozu Schöna-Hřensko, na lodi mezi Hřenskem a Bad Schandau, pro průjezd železniční linkou U28 a na autobusových linkách DÚK do Kurortu Oberwiesenthal, Annaberg - Buchholz, Marienbergu, Olbernhau, Bahratalu, Ebersbachu a Seifhennersdorfu.