Představení aplikace

Mobilní aplikace DÚKapka je určena pro vyhledání spojení, nákup jízdného pro jednotlivou jízdu, nákup časových jízdních dokladů a poskytování informací o mimořádnostech a výlukách ve veřejné dopravě.

S DÚKapkou můžete cestovat ve všech dopravních prostředcích veřejné hromadné dopravy zapojené v integrovaném dopravním systému Doprava Ústeckého kraje. Služby, které aplikace DÚKapka poskytuje, se řídí Tarifem a Smluvními přepravními podmínkami Dopravy Ústeckého kraje (DÚK), celé znění Tarif a přepravní podmínky: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)

Po stáhnutí aplikace do mobilu má uživatel dvě možnosti jak využívat DÚKapku:

Používat aplikaci bez registrace a nakupovat si jednotlivé jízdné (včetně jednodenní síťové jízdenky, platnost od zakoupení do 04:00 hod následujícího dne.)

Zaregistrovat se a vytvořit tak uživatelský účet, čímž získává registrovaný uživatel výhody, jakožto přeposílat jízdní doklady dalším uživatelům, možnost zasílání daňových dokladů prostřednictvím e-mailu nebo nákup časových předplacených dokladů s platností 7dnů a výše. Účet slouží rovněž k řešení jakýchkoliv reklamací týkajících se jízdenek v aplikaci DÚKapka. Přihlašovací údaje jsou uloženy v zabezpečeném prostředí v zašifrované podobě, vaše hesla a údaje jsou tak v maximálním bezpečí.

Registrovaný uživatel může využít dvě podoby registrace – tzv. „neověřený profil“ a „ověřený profil“. 

Neověřený profil -  možnost nakupovat časové obyčejné jízdenky s platností 7dnů a více.

Ověřeným profil - možnost nakupovat časové zlevněné jízdenky s platností 7dnů a více.