Často kladené dotazy

Jak si vytvořím účet/zaregistruji se?

V DÚKapce zadejte Vaši emailovou adresu, vyplňte Vámi zvolené heslo a udělte souhlas s obchodními podmínkami a se zpracováním Vašich osobních údajů.

Mohu využívat DÚKapku bez registrace?

Samozřejmě můžete, ale nebude mít možnost využít všechny možnosti nákupu jízdních dokladů. Bez registrace je možné si zakoupit: 

1) Jízdní doklady pro jednotlivou jízdu (základní i zlevněné)

2) Jednodenní jízdní doklady (základní i zlevněné)

Jak si koupím jízdní doklad v DÚKapce?

V sekci Jízdenky si zvolíte konkrétní jízdenku nebo lze zakoupit doporučenou jízdenku ve vyhledávání spojení. Jízdenku zaplatíte Vaší bezhotovostní bankovní kartou, aby byla jízdenka platná pro přepravu je potřeba ji nejdříve aktivovat.

Jak se jízdenka aktivuje?

Jízdenku můžete po nákupu kdykoliv aktivovat (jízdenku lze zakoupit i na určitý čas) a tím označit její začátek platnosti. Pro nákup i aktivaci je nutné být připojen k internetu, kontrola jízdenky probíhá v režimu off-line. Jízdenka se aktivuje 1 minutu po aktivaci. Aktivace jízdenky je nevratná.

Kde jízdenka platí?

S jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) můžete jezdit po Ústeckém kraji a v oblastech integrovaných do DÚK, autobusy, vlaky, loděmi i většinou MHD.

Jak reklamovat jízdní doklad?

Jízdenky lze reklamovat v aplikaci - záložka Připomínky k aplikaci, zasláním emailu na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak prokázat platnost jízdenky, když se mi vybije mobil?

Cestující je povinen předložit platnou jízdenku na funkčním a nerozbitém zařízení, tak aby mohla být provedena řádná přepravní kontrola. Za stav svého zařízení plně zodpovídá cestující sám.

Jak dlouho budete uchovávat osobní údaje uživatele?

Osobní údaje jsou automaticky mazány po 3 letech od konce platnosti posledního mobilního jízdního dokladu.

Kdy bude možné v DÚKapce zakoupit časové jízdné?

Časové jízdné je již možné zakoupit po předchozí registraci. K zakoupení zlevněné časové jízdenky je nutné ověření profilu, které se provádí v informačních kancelářích DÚK.

Co dělat, když si koupím jízdenku na určitý spoj, ale autobus/vlak přijede dříve? Uvidí řidič nebo průvodčí jízdenku již platnou?

Minutu od aktivace je jízdenka platná a je vidět i čas platnosti. Vlaky a autobusy by měly jezdit podle platných jízdních řádů, tudíž by němelo docházek k podjetí spojů.

Kdy bude možné do aplikace nahrát čipovou kartu?

DÚKapka je systém úplně oddělený od platebních karet, nebo bezkontatní čipové karty DÚK. Nejen z technických důvodů neplánujeme ani do budoucnosti tyto nosiče elektronických karet synchronizovat.

Je možné si v DÚKapce koupit jízdenku pouze na MHD?

Ano jízdenku pouze na MHD je možné v DÚKapce zakoupit. Seznam integrovaných MHD v DÚK: Bílina, Děčín, Chomutov a Jirkov, Most a Litvínov, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, navíc je bezplatná MHD v Litoměicích a Lovosicích.

Proč není umožněn nákup jízdenky pro kolo?

V DÚK nelze rezervovat přepravní místo pro kolo a není tedy možné zajistit, že po aktivaci jízdenky "KOLO", by bylo kolo přepraveno.

>