Nové roční jízdenky DÚK

  • Kategorie: News
  • Zveřejněno: 21. 11. 2022 10:05
  • Napsal Štěpánka Svobodová
  • Zobrazení: 12236

Od 1. 1. 2023 bude v rámci Ústeckého kraje možné zakoupit nové roční jízdenky. Naše roční jízdenky budou jedny z nejlevnějších a nejvýhodnějších krajských jízdenek v ČR a bude možné je zakoupit jak ve variantě celosíťové jízdenky, tak i pouze pro určitou oblast.

Pokud využíváte veřejnou dopravu v Ústeckém kraji pravidelně, doporučujeme si pořídit právě roční jízdenku DÚK. Nejenže se vám roční jízdenka vyplatí, ale také se díky ní vyhnete zdražení jízdného, které od 1. 1. 2023 nastane. Nová roční jízdenka vyjde levněji než čtyři čtvrtletní jízdenky za aktuální cenu, což znamená, že s roční jízdenkou můžete jezdit ještě levněji než doposud.

Roční jízdenku pořídíte již od 3 570,- Kč, v případě, že jezdíte každodenně jen minimální vzdálenosti, až po cenu 18 000,- Kč, kdy lze s jízdenkou cestovat po celém Ústeckém kraji, a to veškerými vlaky i autobusy. Dále lze roční jízdenku využít na integrovaných spojích do Libereckého kraje, Středočeského kraje, Karlovarského kraje a na některých linkách do Saska – viz mapa platnosti Oblast platnosti jízdenek a tarifu DÚK pro rok 2023: Mapy a schémata: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz). Mimo integrovaných spojů do sousedních krajů, budou roční jízdenky platit i na všech turistických linkách, v 10 ti integrovaných MHD, nebo třeba na přívozu F1 Schöna – Hřensko.

Roční jízdenky budou také prodávány ve zlevněné verzi pro děti, studenty či seniory. Cena takové zlevněné roční jízdenky bude činit 50% plného jízdného, to znamená, že ji pořídíte od 1 785,- Kč do 9 000,- Kč. Pokud Vaše dítě dojíždí každý den třeba do školy i na kroužky a využívá k tomu meziměstskou dopravu i MHD, roční jízdenka pro něj bude ideální.

Zakoupit roční jízdenku bude možné rychle a jednoduše, a to od 1. 1. 2023, buďto v mobilní aplikaci DÚKapka nebo v jedné z našich informačních kancelářích DÚK, kde Vám roční jízdenku nahrají na čipovou kartu DÚK – Informační kanceláře dopravců DÚK: Kontakty - informační kanceláře: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz).